Wakacje na Kubie

Poznaj intrygujące tajemnice miast otoczonych rajskimi plażami.


Karaiby śnią Ci się po nocach? To najwyższy czas, by spędzić wakacje na Kubie! Otoczona ponad 1,5 tysiącem małych wysp Republika Kuby tworzy przepiękny archipelag, którego nie sposób opisać słowami. Mówi się, że Kuba ma w swoim obrębie mnóstwo skał i raf koralowych uznawanych za najpiękniejsze na świecie – to gratka dla osób, które kochają odkrywać podwodny świat. Jeśli jednak najlepszym sposobem na relaks jest dla Ciebie pławienie się w gorącym słońcu, nie martw się – klimat na tej wyspie jest gorący i tropikalny. Zapoznaj się z naszą ofertą wczasów na Kubie Last Minute!

Wakacje na Kubie

Kuba – Perła Antyli

Antyle to grupa wysp na Morzu Karaibskim. Mimo że Kuba jest niewielkim państwem, ta wyspa należy do tak zwanych Wielkich Antyli. Ten karaibski kraj przyciąga turystów przepięknymi, piaszczystymi plażami, lazurową wodą, a także zabytkami. W zachwyt wprowadza charakterystyczny styl retro oraz gorąca atmosfera w rytmach salsy. Warto dodać, że większość samochodów na Kubie pochodzi z importu… z Polski! Podczas swoich wczasów na Kubie zobaczysz tam wiele kultowych Fiatów 126p. Smaku podróży dodadzą z pewnością cygara i rum – tradycyjne wizytówki tej wyspy, które sięgają setek lat. Do tego pyszne jedzenie – Kuba to rajska mieszanka, która budzi do życia każdego!

Wyspa jest niezwykle urozmaicona krajobrazowo. Na zachodzie dominują uprawy rolne, plantacje tytoniu i trzciny cukrowej oraz budynki przemysłowe. Małe zatoki, półwyspy, a także wysepki (Kuba ma ich aż 1600!) są rozsiane po całej linii wybrzeża. Krajobraz obejmuje ponadto górzyste tereny Sierra Maestra i kolorowe, zabytkowe budynki w stylu kolonialnym, takie jak te w Hawanie. Wakacje na Kubie to idealny wybór na wypoczynek, pełen wygrzewania się na słońcu i nurkowania w poszukiwaniu bajecznych raf koralowych. Bez względu na wybrany wariant wyjazdu wczasy w tym kraju z pewnością będą egzotyczne oraz niezapomniane!

O czym pamiętać przed wakacjami na Kubie?

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę konieczność posiadania wizy wjazdu i pobytu. Rezerwując swoje wczasy na Kubie poprzez biuro, powinieneś dostać kartę turystyczną, która może zastąpić wizę. Podczas wakacji lepiej się nie rozstawać z tymi dokumentami. Do Kuby nie możesz wwieźć owoców i warzyw, ani niehermetycznie zapakowanej żywności. Lepiej też nie zabierać drogocennych przedmiotów (powyżej 4000 PLN), ponieważ mogą one zostać zarekwirowane. Jeśli już o pieniądzach mowa, warto wspomnieć, że ceny na Kubie są wyższe niż w Polsce. Przygotuj odpowiednią ilość gotówki, ponieważ banki nie honorują kart kredytowych wydanych przez instytucje z kapitałem amerykańskim.

Wczasy na Kubie Last Minute – udane wakacje dla każdego!

Kochasz zwiedzać? Wakacje na Kubie będą dla Ciebie szansą poznania zupełnie nowej, ciekawej kultury, tradycji, a także historii. Centralna, nieco bardziej górzysta część kraju zachwyci Cię klimatycznymi rzekami i bagnami. Z kolei na południowym wschodzie wyspa obfituje w piękne lasy, przy których zboczach uprawiana jest kawa oraz trzcina cukrowa. Będąc na wakacjach na Kubie, koniecznie musisz udać się do Hawany – stolicy wyspy owianej przeróżnymi tajemnicami. Na pewno znajdziesz coś dla siebie. Odkryj tropikalne piękno i spędź najlepszy czas w swoim życiu!

Wybierz wczasy na Kubie Last Minute z oferty naszego biura podróży, a opowiemy Ci o najstarszych i najpiękniejszych punktach Kuby: Cienfuegos, Trinidad czy prowincji Pinar del Río. Możesz też rzecz jasna spędzić dzień na rajskich plażach – na Kubie jest ich niemal 300! Z nami masz pewność, że oferta zostanie dopasowana do wszystkich Twoich potrzeb. Zaopiekujemy się Tobą od A do Z! Gwarantujemy sprawdzone hotele z niezawodną obsługą oraz doskonale zorganizowane wycieczki. Gotowy na niezapomnianą podróż? Zarezerwuj wakacje na Kubie już teraz!

Wakacje na Kubie