Wakacje na Kubie

Poznaj intrygujące tajemnice miast otoczonych rajskimi plażami.


Karaiby śnią Ci się po nocach? To najwyższy czas, by spędzić wakacje na Kubie! Otoczona ponad 1,5 tysiącem małych wysp Republika Kuby tworzy przepiękny archipelag, którego nie sposób opisać słowami. Mówi się, że Kuba ma w swoim obrębie mnóstwo skał i raf koralowych uznawanych za najpiękniejsze na świecie – to gratka dla osób, które kochają odkrywać podwodny świat. Jeśli jednak najlepszym sposobem na relaks jest dla Ciebie pławienie się w gorącym słońcu, nie martw się – Kuba ma do tego świetne warunki.

Wakacje na Kubie

Kuba – Perła Antyli

To niewielkie państwo wyspiarskie na Karaibach przyciąga turystów przepięknymi, piaszczystymi plażami, lazurową wodą, a także zabytkami. W zachwyt wprowadza charakterystyczny styl retro oraz gorąca atmosfera w rytmach salsy. Smaku podróży dodadzą z pewnością cygara i rum – tradycyjne wizytówki tej wyspy, które sięgają setek lat. Do tego pyszne jedzenie – Kuba to rajska mieszanka, która budzi do życia każdego!

Wyspa jest niezwykle urozmaicona krajobrazowo. Na zachodzie dominują uprawy rolne, plantacje tytoniu oraz budynki przemysłowe. Wakacje na Kubie to idealny wybór na wypoczynek, pełen wygrzewania się na słońcu i nurkowania w poszukiwaniu bajecznych raf koralowych. Bez względu na wybrany wariant wyjazdu wczasy w tym kraju z pewnością będą egzotyczne oraz niezapomniane!

Kierunek: Kuba – udane wakacje dla każdego!

Kochasz zwiedzać? Wakacje na Kubie będą dla Ciebie szansą poznania zupełnie nowej, ciekawej kultury, tradycji, a także historii. Centralna, nieco bardziej górzysta część kraju zachwyci Cię klimatycznymi rzekami i bagnami. Z kolei na południowym wschodzie wyspa obfituje w piękne lasy, przy których zboczach uprawiana jest kawa oraz trzcina cukrowa. Będąc na wakacjach na Kubie, koniecznie musisz udać się do Hawany – stolicy wyspy owianej przeróżnymi tajemnicami. Wybierz się na wycieczkę z naszym biurem podróży, a opowiemy Ci o najstarszych i najpiękniejszych punktach Kuby: Cienfuegos, Trinidad czy prowincji Pinar del Río. Możesz też rzecz jasna spędzić dzień na rajskich plażach – na Kubie jest ich niemal 300! Gotowy na niezapomnianą podróż? Zarezerwuj wakacje na Kubie już teraz!