Wakacje w Turcji

Turcja to wakacyjny strzał w dziesiątkę. Poznaj kraj, który łączy kulturę Orientu oraz Europy.


Turcja jest krajem, w którym każdy znajdzie to, czego szuka. Na entuzjastów plażowania czekają urokliwe plaże z delikatnym piaskiem oraz pięknymi widokami. Imprezowicze nie będą mogli narzekać na brak rozrywki w dobrze wyposażonych hotelach oraz klubach. Ci, którzy lubią aktywnie spędzać czas, mogą udać się na wyprawy po pięknych oraz malowniczych pasmach górskich.

Kraj wielu kontrastów

Turcję wyróżniają lazurowe morze, góry oraz orientalne smaki. Otaczają ją cztery morza: Śródziemne, Egejskie, Czarne oraz Marmara. Jej położenie sprawia, że jest postrzegana jako atrakcyjny kraj ze względu na kulturę, historię, piękne wybrzeża, a także niepowtarzalne zabytki. To właśnie tutaj wpływy europejskie łączą się ze starożytnością oraz orientalnym klimatem.

Podczas wakacji w Turcji można wybrać się na wycieczkę do pięknego Stambułu, zwiedzić starożytne cywilizacje – Troję, Perge czy Efez. Równie popularne są loty balonem nad Kapadocją, kąpiele w stworzonych przez naturę białych, wapiennych misach w Pamukkale, a także wycieczki na pobliskie, greckie wyspy Lesbos czy Kos. Do Turcji po prostu chce się wracać!

Chorwacja

Turcja słynie z przepięknych, czystych plaż obmywanych ciepłymi wodami mórz. To miejsca pełne atrakcyjnych kurortów gwarantujących udany urlop. Do jej odwiedzenia zachęca również kuchnia słynąca z bogactwa smaków. Kuchnia turecka to niesamowite połączenie różnorodnych aromatów oraz smaków. Nie sposób się w niej nie zakochać.

Hotele w Turcji

Turcja ma do zaoferowania wiele kurortów o różnym standardzie, co czyni ją krajem dostępnym na każdą kieszeń. Większość hoteli rodzinnych posiada również bardzo bogate zaplecze atrakcji dla najmłodszych. Hotele dla dzieci w Turcji to często rozległe resorty posiadające kompleksy basenowe z fantazyjnymi aquaparkami. Najmłodsi z pewnością będą zachwyceni i otoczeni opieką animatorów. Coraz bardziej popularne stają się również hotele dla dorosłych, które gwarantują ciszę, spokój oraz relaks.

Wczasy w Turcji